2013年7月16日 星期二

Pupa Milano: 50´s DREAM - 110 Rose White By krinolina-prettywoman


Ahojte!
Dnešný článok som sa rozhodla venovať jednému konkrétnemu laku na nechty, ako aj typu, ako pekne elegenatne, ale predovšetkým decentne upraviť svoje pazúriky na taký pracovný pohovor... 
Nakoľko viem priamo od výberovej komisie, že jednu slečnu dosť znevýhodnili červené nechty... Človek by si myslel, že v dnešnej dobe sa až tak kritickým okom nehľadí na celkový zovňajšok a na to, či niekto pôsobí výraznejšie alebo jemne upraveným dojmom. 
Ja som síce vždy radšej za menej nápadnú, no na nechtoch sa nebojím trošku odviazať. Avšak deň pred pohovorom, som sa predsa len rozhodla si odlakovať moje ružové nechty s trbičovým vzhľadom, nech teda pôsobím uhladenejšie. Keď som si otvorila môj čarovný šuflíček s lakmi na nechty, premýšlala som, akým smerom sa mám uberať. Zvolím len priesvitný lak, respektíve nejakú jemnú presvitnú farbičku, ktoré si rada doprajem nechtom, keď nemám chuť sa vyblázniť na nechtoch, ale ani nenalakované nechty ma nelákajú. Vtedy zväčša siahnem po SOS lakoch od Essence alebo Whiteneri od Rimmelu. Nakoniec som sa rozhodla pre jeden  z mojích posledných prírastkov do rodinky lakov na nechty. Lak od Pupy, ktorý pochádza z kolenie 50´s DREAM - 110 Rose White.
Nechty som si teda poobede pred pohovorom pracne aj s pridaným bonusom nadávkami odlakovala, zapilníkovala, nechala odpočinúť a asi hodinku na to som naniesla bázu a následne jednu silnejšiu vrstvu laku na nechty. 
Bez použitia bázy je lak miestami zle prekrytý a je nutné použitie dvoch vrstiev pre dokonalý efekt. Ale s použitím priehľadnej bázy postačí aj jedna silnejšia vrstva, pre krásny rovnomerný vzhľad laku na nechtoch. 110 Rose White je krásna pastelová farbička, má veľmi decentný, elegantný nude odtieň.
S nechtíkmi som sa hneď stotožnila, nakoľko takéto nude odtiene  mám veľmi rada, ale i napriek tomu som stále mala dojem, že čosi tomu chýba. Nejaká dekorácia čosi, čo im dodá väčší šmrnc, ale zachová pôvodnú myšlienku vytvoriť na nechtoch čosi jemné, nevýrazné. Tak som si ešte večer naniesla čierny kvet na oba prstenníky a zafixovala ich Top Coatom. A výsledok bol na svete!
Nechty som si lakovala v pondelok večer a mám ich stále na nechtoch, síce sú už zvrchu trošku otrieskané, na jednom nechte sa mi zlúpol pekný kúsok, ale som veľmi prekvapená výdržou laku. Nemám s Pupou totiž veľké skúsenosti, keďže v mojom okolí je táto značka viac menej nedostupná.
Celkovo môžem lak hodnotiť len veľmi pozitívne.  V prvom rade si ma lak získal svojím krásnym odtieňom, neskôr ma prekvapilo, že pri použití podkladového laku postačí naniesť jednu sýtejšiu vrstvu. Lak prekvapivo dobre schne, obávala som sa čo spraví silnejšia vrstva pri stretnutí s bázou, ale krásne sa spriatelili. Pri niektorých lakoch sa mi totiž zvykne stať, že lak schne ešte hodne dlho po nanesení a aj cca hodinku a pol sa mi stane, že sa mi niekde oťukne,  že na dotyk pôsobí celá vrstva na nechte mäkkým a neuschnutým dojmom. To sa mi však pri lakovaní tentokrát nestalo, našťastie :) Neviem, či to poznáte aj vy, ale vždy keď veľmi chcem, aby sa mi nechty vydarili, ako na ten just čosi domrvím :) Taktiež ma veľmi potešila výdrž laku, takmer 5 dní boli nechty dokonalé, už sa postupne objavujú prvé náznaky, kedy sa treba zamyslieť nad použítím odlakovaču. 
Lak ma klasický pupovský objem - 5 ml. Cenu vám neviem presne povedať, nakoľko mi lak spolu ďalšími vecami kupovala a poštou zasielala Sonička
***
Páčia sa vám nechty, ktoré som si zvolila na pracovný pohovor? Tiež si dávate záležať aj na takých maličkostiach, ktoré vám okrem odevu pridajú pár bodíkov na celkovom dojme, ktorý z vás vyžaruje?
Akú skúsenosť máte s Pupa lakmi, či celkovým sortimentom Pupa Milano?


Thank you, krinolina-prettywoman
Check out krinolina-prettywoman blog
http://krinolina-prettywoman.blogspot.sk/2013/04/pupa-milano-50s-dream-110-rose-white.html

沒有留言:

張貼留言