2013年10月15日 星期二

Folia transferowa na paznokcie + klej By nie-codzienna


Witajcie, dzisiaj chciałam Wam przedstawić zestaw do paznokci: folię transferową + klej z pędzelkiem.
Produkty dostałam w ramach współpracy podjętej z internetowym sklepem  KKcenterhk, za co bardzo dziękuję.

Folia zamknięta jest w plastikowej tubce, w której znajduje się dokładnie 150cm produktu. Nr folii, który posiadam to E11. 


Aby folia przykleiła się do paznokci potrzebny jest specjalny klej przeznaczony właśnie do tej techniki ozdabiania paznokci. Koszt takiego zestawu (klik) w sklepie to 12$.


Folia transferowa na paznokciach krok po kroku
Na początku musimy pociąć folię na kawałki – trochę większe niż szerokość paznokci, tak aby bez problemu można było ją później przykleić i oderwać.

Następnie malujemy paznokcie lakierem, najlepiej jeśli będzie to zbliżony odcień do koloru folii, który posiadamy. Gdy emalia będzie już sucha nakładamy klej – jego barwa na początku jest biała, kolor transparentny oznacza, że klej wysechł, jest to znak, że możemy przystąpić do przyklejania folii.

Klej tuż po nałożeniu na paznokieć

Klej jakiś czas od nałożenia na paznokcie
Folię na paznokcie nakładamy kolorową stroną do góry (strona srebrna musi dotykać płytki paznokcia). 

Teraz bardzo starannie wygładzamy i dociskamy folię - ja to robię patyczkiem kosmetycznym. Odrywamy folię, a dla utrwalenia pokrywamy lakierem top coat.

Co ciekawe folia przykleja się tylko w miejscach, które zostały pokryte klejem, z racji czego na paznokciach można tworzyć ciekawe wzory np. kropeczki.


Początkowo byłam zauroczona widokiem paznokci pokrytych piękną czerwoną folią, niestety już następnego dnia czar prysł. Folia zaczęła się ścierać, a klej wałkować. Bardzo możliwe, że było to spowodowane milimetrowymi zagiętymi kawałeczkami, które nie przykleiły się na paznokcie, a zostały na pozostałościach folii. Dwukrotne malowanie utrwalaczem, czy użycie różnych lakierów nawierzchniowych niczego nie zmieniło, dlatego wydaje mi się, że do stylizacji paznokci tą metodą potrzeba cierpliwości i pewnej wprawy.


Jak Wam się podoba metoda zdobienia paznokci folią transferową?

Używałyście jej już kiedyś?Read more: http://nie-codzienna.blogspot.com/2013/08/folia-transferowa-na-paznokcie-klej.html#ixzz2hkXlXLOW


Thank you, nie-codzienna
Check out nie-codzienna blog
http://nie-codzienna.blogspot.hk/2013/08/folia-transferowa-na-paznokcie-klej.html

沒有留言:

張貼留言