2013年12月18日 星期三

N.Nail: Pędzle do zdobienia paznokci By katalina-sugarspice

Hej Misiaki!

     Przy okazji jednego z poprzednich wpisów zbiorczych wspomniałam Wam, że czekam na pędzle do zdobienia paznokci. Nigdy nie miałam takich pędzli, mimo że w swoim czasie bardzo intensywnie zdobiłam swoje paznokcie najróżniejszymi wzorkami. Tak się złożyło, że znany już Wam sklepKKcenterHk zaproponował mi przetestowanie jednego z zestawów jakie mają w swojej ofercie. Wybrałam JJ1133, ponieważ zestaw ten wydał mi się najbardziej wszechstronny z oferowanych.
Ilość:
Zestaw składa się z siedmiu elementów. Żaden z nich nie ma konkretnego numeru. Wszystkie za wyjątkiem wachlarza mają zabezpieczającą nakładkę z dość trwałego tworzywa, która nieźle zdaje egzamin. Mamy tutaj:
✎ dwa typowe pędzelki: jeden średniej grubości, drugi nieco cieńszy
✎ coś w rodzaju ostro zakończonego piórka
✎ dwa pędzle "łopatkowe"
✎ narzędzie do robienia kropek
✎ wachlarz
Dostępność:
Sklep KKcenterHk

Cena:
USD$13.75
Opakowanie:
 Pędzle zapakowane są w tworzywową "saszetkę" zbliżoną do tych, w które pakowane są flamastry szkolne.

Użytkowanie:
     Pędzle są dość krótkie (średnio 13cm długości), dobrze leżą w dłoni i wydają się trwałe. Oczywiście trwałość zweryfikuje jeszcze czas, jednak na ten moment mam raczej pozytywne odczucia. Są syntetyczne o sprężystym, gładkim włosiu. 
     Jak sprawdzają się w akcji?
Tutaj bywa różnie. Jak nietrudno się domyślić, kształt jaki widzicie na powyższym zdjęciu szybko ulega zmianie pod wpływem kontaktu z jakimkolwiek produktem, przykładowo zwarte piórko staje się szersze, czasami jakiś niesforny włosek oddzieli się od reszty nieco utrudniając tworzenie zdobień.

     Mam wrażenie, że pędzle te najlepiej sprawdziłyby się przy pracy z farbkami akrylowymi do paznokci, jednak osobiście nie miałam ochoty wydawać na nie pieniędzy, zatem działałam tym, co mam - lakierami. I tutaj pierwsza ciekawostka: producent odradza mycie pędzli zmywaczem do paznokci. Zaleca używanie ciepłej wody, szamponu, albo żelu... Jakoś tego nie widzę. Od razu zatem wspomnę, że działałam wbrew zaleceniom i korzystałam ze zmywacza. Nie zauważyłam, by wpływał on negatywnie na pędzle.


flesz

światło dzienne


     Powyżej możecie zobaczyć przykładowe wzorki wykonane przy pomocy pędzli. Z moich obserwacji wynika, że narzędzia nie będą współpracować z każdym lakierem w jednakowym stopniu. 
✎ Najlepszy efekt uzyskałam pracując lakierami typowo wzorkowymi, o wysokim stężeniu pigmentu. Dobry efekt dał również lakier o kremowym wykończeniu z Avonu, ale już na przykład emalie Essie czy Inglot kompletnie się nie nadają. Pędzle niemal ich nie nabierają, a to co nabiorą, rozmazują w formie burej kreski. 
✎ Mam wrażenie że pędzle "łopatkowe" dadzą pożądany efekt tyko na farbach akrylowych, albo bardzo rzadkim i bardzo napigmentowanym lakierze. 
✎ Przy wzorach na bazie kropek fajnie się sprawdzają szybkoschnące lakiery Konad, lub podobne. 
✎ Generalnie, jeśli nie chcecie kupować farb akrylowych do paznokci, musicie się nastawić na działanie metodą prób i błędów. Zabawa tymi pędzelkami nie raz wywołała u mnie frustrację, bo zamiast ułatwiać, utrudniała mi robotę, jednak ostatecznie udało mi się zmajstrować nimi kilka całkiem niebrzydkich zdobień.
     Jak widać, większość zaprezentowałam na tipsach. Wynika to z faktu, że ostatnio w pracy nie za bardzo mogę szaleć z paznokciami (czas spotkań z klientami, prezentacji etc), jednak mam nadzieję, że udało mi się zobrazować ogólną zasadę działania.

     Słowem podsumowania dodam tylko, że pędzle same w sobie są OK, chociaż jeśli zdecydujecie się sięgnąć po te konkretne, musicie liczyć się z kilkoma problemami które napotkacie po drodze (odpowiedni lakier, konieczność zakupu farb akrylowych, nieznaczne odstawanie pojedynczych włosków).


Pozdrawiam serdecznie i do następnego!
Katalina :*

Thank you, katalina-sugarspice
Check out katalina-sugarspice blog
http://katalina-sugarspice.blogspot.hk/2013/11/nnail-pedzle-do-zdobienia-paznokci.html

沒有留言:

張貼留言